Standardy techniczne

Komponenty rurociągów TUPY są wytwarzane zgodnie z brazylijskimi specyfikacjami i międzynarodowymi normami technicznymi. Dla łatwiejszej identyfikacji klasyfikuje się w dwóch grupach: BSP i NPT*.
*Wkrótce w ofercie.
BSP
Wytwarzane zgodnie z normą ABNT NBR 6943.
Materiał: żeliwo ciągliwe
Galwanizacja: galwanizacja metodą zanurzeniową (cynkowanie na gorąco) w pojemniku z cynkiem, co zapewnia jednorodną ochronę zewnętrzną i wewnętrzną.
Gwinty: zgodnie z normą ABNT NBR NM ISO 7-1.
Ustawienie gwintów: produkowane tak, aby zagwarantować maksymalne odchylenie 0,5º, zgodnie ze specyfikacją podaną w normie.

Temperatura Maksymalne dopuszczalne ciśnienie wg NBR 6943
Średnica nominalna
1/4 do 6
Ciśnienie testowe
Średnica nominalna
1/4 do 6
ºC kgf/cm² 100 kgf/cm³
120 25 (360 PSI)
300 20 (290 PSI)

Od 2001 r. TUPY posiada certyfikaty ISO 14001. Firma angażuje się w stałe doskonalenie procesów, poszukując nowych rozwiązań, aby ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Z drugiej strony, firma wykorzystuje odpady żelazne i stalowe jako podstawowy surowiec, więc odgrywa ważną rolę w procesach recyclingu. Wykorzystuje duże ilości materiałów, które w przeciwnym razie znalazłyby się na wysypiskach. TUPY jest także właścicielem obszarów naturalnego lasu nad Atlantykiem, co umożliwia kompensację emisji CO2.

Tupy projektuje i produkuje komponenty dla branży automotive – kadłuby silników i głowice; hamulce, układy transmisyjne i układy sterowania, osie oraz części do zawieszenia, stosowane w ciężarówkach, autobusach, maszynach rolniczych i budowlanych, samochodach osobowych, a także urządzeniach wodnych i przemysłowych itp. Portfolio produktów zawiera także elementy z żelaza ciągliwego stosowane ogólnie w przemyśle, a zwłaszcza w branżach budowlanej, paliwowej, sanitarnej i systemach nawadniających; śrut stalowy do czyszczenia powierzchni i cięcia marmuru i granity; trwałe formy do różnych zastosowań przemysłowych.

Najważniejsi klienci TUPY na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym to Cummins, Ford, Mercedes-Benz, Perkins, Audi, Iveco, MAN, John Deere, Komatsu, Kubota and Peugeot. W Brazylii firma jest także liderem rynku części do rurociągów z żelaza ciągliwego.