Ludzie

TUPY uważa swoich pracowników za wartość i najważniejsze bogactwo firmy, ponieważ to właśnie ludzie zmieniają świat dzięki zaangażowaniu, pracy zespołowej i woli rozwijania możliwości, które mogą przyczynić się do sukcesu firmy. Cechuje ich duch przedsiębiorczości, czerpiący z dziedzictwa twórców firmy. TUPY wierzy, że pracownicy firmy mogą zrobić o wiele więcej niż zwykle się od nich wymaga: wystarczy docenić ich doświadczenie i kompetencje.


Zarządzanie zasobami ludzkimi

TUPY zatrudnia około 12.000 osób w Joinville, Mauá oraz w biurach w Brazylii i zagranicą. Wszystkim oferuje wynagrodzenie porównywalne z najkorzystniejszymi płacami referencyjnymi dla danego rynku, dodatkowe świadczenia (np. transport, posiłki) oraz całkowite ubezpieczenie zdrowotne, plan udziału w zyskach
i uzupełniający program emerytalny.

W dziedzinie edukacji TUPY podejmuje unikalne działania, traktując inwestycje w edukację jako część swojej kultury. Inwestowanie w rozwój wiedzy pracowników to znak rozpoznawczy TUPY, która oferuje kursy edukacji formalnej od szkoły podstawowej aż do kształcenia wyższego, a także samodzielne lub współfinansowane stypendia. Szkolenia techniczne, kursy samorozwoju i zajęcia specjalistyczne firma TUPY współorganizuje z najlepszymi instytucjami edukacyjnymi w poszczególnych dziedzinach.


Partycypacja

Kiedy ktoś staje się pracownikiem TUPY, od razu zostaje wprowadzony do Programa Criação („Program Kreatywność”). Program ten, dedykowany stałemu doskonaleniu się, daje każdemu możliwość dołożenia cegiełki do poprawy środowiska pracy i do rozwiązywania problemów dotyczących jakości i produktywności. Pomysły pochodzące od osób, które najlepiej znają sytuację, pozwalają wprowadzić rozwiązania, które wszystkim przynoszą korzyść.
W Programa Criação co roku działa 200 zespół, w których skład wchodzą osoby pracujące w tej samej dziedzinie. Program był kilkakrotnie nagradzany za swoje inicjatywy przez FIESC – Federację Przemysłową Stanu Santa Catarina – i przez CNI – Narodową Konfederację Przemysłową.
TUPY przygotowuje swoich pracowników również do takich specjalności jak Six Sigma – narzędzie wypracowywania rozwiązań najbardziej złożonych problemach w obszarze produkcji i procesów zarządzania.


Wsparcie dla sportu

TUPY traktuje aktywność sportową jako narzędzie zarządzania. Od ponad 50 lat firma wspiera tworzenie pierwszej zakładowej drużyny piłkarskiej i działa w tej dziedzinie do tej pory.

Stowarzyszenie Sportowe Tupy ma siedzibę naprzeciwko zakładu produkcyjnego firmy w Joinville i dysponuje powierzchnią 19.000 m2. W tym miejscu można uprawiać sport rekreacyjnie lub trenować profesjonalnie. Wiele osób, które korzystały z tej możliwości, zostało zawodowymi sportowcami w takich dyscyplinach jak piłka nożna, futsal, siatkówka plażowa i bocce, a także w sportach indywidualnych takich jak lekkoatletyka i tenis. Stowarzyszenie oferuje łącznie 34 możliwości, dzięki którym zdobywa coraz więcej trofeów i medali.

Sportowcy-pracownicy TUPY osiągali już sukcesy na zawodach amatorskich i zdobywali tytuły na międzynarodowych konkursach drużyn zakładowych. Droga do tych sukcesów zaczęła się od zawodów organizowanych w Brazylii przez SESI – Agencję Usług Socjalnych dla Przemysłu oraz za granicą przez CSIT – Międzynarodową Konfederację Sportu Pracowniczego. SESI, podobnie jak TUPY traktuje sport jako narzędzie, które może stymulować pracę zespołową, samodyscyplinę oraz zdolność pokonywania wyzwań. Te cechy przydają się także w codziennych zadaniach.